1) Návrat

14. srpna 2011 v 11:15 | Xandra |  Deep Inside
Louka poseta duhou tisíce květin, byla propletena zlatými paprsky pálivého slunce. I v lehkých bílých šatech jí bylo vedro k padnutí, ale přesto se nemohla hnout od nádherného výhledu. Náhle bez varování jí něčí dlaně překryly oči.


,, Hádej kdo jsem." Zašeptal něžně do jejího ucha a čekal odpověď.

,, Nevím." Řekla nakonec, po krátké odmlce.

,, Škoda lásko, byl bych rád kdybys to věděla. Mohl bych tě něžně držet v náručí a líbat tě na krku. Jen kdybys znala moje jméno."

,, Jenže proč je tvoje jméno tak důležité?"...,, Dámy a pánové připoutejte se, letadlo se připravuje na přistání." Z rozhlasu se ozval příjemný ženský hlas, který mě vytrhl ze spánku. Setřela jsem si z očí zbytky snu a vyhlédla ven malým okýnkem. Výhled mi poskytl pohled na přibližující se ranvej a mnoho budov města. Opřela jsem se o sedadlo a hlavou se mi začaly honit sladké vzpomínky na pusté písčité pláně.

Konečně mám tu hnusnou tlačenici za sebou. Poslední kontrola batoh je na zádech, přes rameno mě tíží cestovní taška a v ruce balíček od táty. Teď jen sehnat nějaký taxík a konečně do sprchy. Těch dvanáct hodin v letadle mi tedy na duchu nepřidaly, ještě pořád je mi blbě, i když začínám mít trochu hlad. Nechápu jak někteří lidé můžou v takové výšce vůbec pozřít byť jen jedno sousto. Já neměla odvahu se ani napít.

Přede mnou se vynořil automat na nápoje a já se zamilovaným pohledem hodila dovnitř těch pár drobáků a konečně po tak dlouhé době se začala mazlit s plechovkou od koly.

,, To snad není možné!"

Za mými zády se ozval radostný výkřik a sotva jsem se stihla otočit někdo mi vletěl do náručí a snažil se mě vymáčknout jako tubu plnou pasty.

,, Co to..?!"

,, Lilith Kingová!"

,, Marry. Co ty tady děláš." Usmála jsem se při náhlém poznání.,, vůbec jsi se nezměnila jen si trošku vyšší."

,, Zato ty, proboha. Ty máš dlouhé vlasy, vždy jsi vždy byla na kluka a postava, proboha to tě tam trápily hlady zhubla jsi nejmíň dvacet kilo."

Dvacet pět. Zakřičela jsem v duchu a mile se usmála.,, Hold uprostřed pouště nejsou mekáče"

,, Pravda musíš mi vše vyprávět mám tu auto hodím tě kam chceš, nebo jsi si snad už zavolala odvoz?" Uvědomila si náhle a pokradmo se na mě podívala.

,, Ne vlastně nikomu" zavrtěla jsem odmítavě hlavou,, jen jediný člověk co to měl vědět byl tvůj taťka volala jsem mu z Káhiry a prosila aby zapojil vodu a elektřinu. Jak to víš ty." Zeptala jsem se, ale její rádoby andělský pohled mi sám o sobě poskytl odpověď.,, Aha takže pořád posloucháš za dveřmi."

Marry na mě jen nevině vyplázla jazyk a začala mi rvát tašku z ruky.,, Pomůžu ti určitě si unavená, zavezu tě domů, ale předtím snad neodmítneš hranolky a hamburgr zvu tě."

,, Proč?"

,, Blázne jeden." Zachichotala se Marry.,, Byla jsi tři roky pryč musím mi všechno říct, čím začít, třeba ne, už vím nějaký kluk že jo."Nakonec začala povídat ona. Moc jsem jí neposlouchala jen sem tam přikývla. Moc společného toho nemáme. Znala jsem ji jen chvíli, vlastně si na ni moc nepamatuji.. Můj otec je archeolog a s mámou cestovaly po nejrůznějších vykopávkách, až když jsem se narodila konečně se usadili. Otec začal vyučovat historii na zdejší univerzitě a máma se o mě starala v malém domku na úplném kraji města. Byla jsem malá, takže si ji nepamatuji. Když mi bylo devět, když měla smrtelnou autonehodu. Táta potom přijal grant od univerzity a odjeli jsme na vykopávky. Nejdříve čtyři roky na malém místě kousek od Bosporu a nakonec jsme skončili na pět let zahrabáni u ústí Nilu. Bylo to krásných pět let. Škoda že to už končí.

,, Posloucháš mě vůbec?" Až teď jsem si všimla že na mne mluví.

,, Jo, promiň trochu jsem se zamyslela. Cos říkala?"

,, Říkám, že by jsme mohli potom někam zajít, je pátek."

Trochu jsem se zamyslela, bylo to sice lákavé, ale nakonec jsem odmítavě zavrtěla hlavou.,, Promiň nějak mi z toho letadla není dobře. Trochu poklidím a půjdu do postele."

,, To je škoda." Posmutně Marry trochu.,, No tak snad příště, pojď zavezu tě domů."

,, Dobře díky." Usmála jsem se na ni a jediné na co jsem už myslela byla jen postel a postel.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 *Nessa *Nessa | Web | 14. srpna 2011 v 11:28 | Reagovat

krásný blog,navštiv též můj,dík

2 letifer letifer | 14. srpna 2011 v 12:44 | Reagovat

Díky :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama