Twelve Kingdoms

1. ledna 2011 v 20:25 | Xandra |  Anime :-p


Twelve Kingdoms 45 dílů

česky: Dvanáct království
hlavní hrdina: Youko
počet epizod:45
žánr: fantasy
Moje hodnocení: 6 bodů( minimální počet 1bod maximální počet 10)


No tohle anime mě překvapilo. Ze začátku se mi styl té kresby naprosto nelíbil, ale pak jsem si zvykla a musím uznat že se mi to začalo i líbit.
Hej jako děj by se jim povedl jednoduchý, přesto propracovaný. Holka získá zodpovědnost, přijme ji nakonec a vše dobře dopadne. No ale vezmeme to od začátku.
No ale od začátku. Youko Nakajima je 17-letá japonská studenta( pozor změna-proč jsou vždy z Japonska-- Tokia a je jim kolem 17). Nakajima se prostě snaží být dokonalá, hraje to na všechny strany nikoho si nechce znepříjemnit takže pořád má jen svěšenou hlavu tváří se jak boží umučení a je naprosto poslušná. No jednou se tam stane že sedí ve třídě a naráz má divný pocit. Otočí se a kde se vzal tu se vzal ani ne dva kroky od ní stojí divný chlápek s bledou tváří a světlými vlasy až na zem, ten se jmenuje Keiki. Začne mumlat něco o tom že ji konečně našel a že je jejím oddaným služebníkem. Naše slečinka naprosto nechápe o co tu de. Jenže pak se něco stane, kdosi na Nakajimu zaútočí a Keiki ji odvede až na střechu, kde se setkává s dalšími dvě svými spolužáky Asanem- kamarádem a Yukou- odpadlíkem třídy, která má hlavu v oblacích(miluje fantazy a spol)Tohle je Keikiho druh( dokáže se taky přeměnit v člověka)

The Twelve Kingdoms Vol 1: Sea of Shadow

Nakajima


Image
Taiki

Yoko, passed out
sotva žije


Prvních dvacet dílů tedy pokračuje tak že. Nakajima, Asan a Yuko se dostanou do zvláštního magického světa. Yuko pořád vehementně věří že Keiki udělal chybu a omylem vybrala Nakajimu, ovládá jí zlost. Proč Nakajima jako jediná z jejich trojice dokáže vytáhnout z pochvy kouzelný meč od Keikiho, proč ovládá jazyk tamních lidí jako svůj rodný a proč se její tvář tak změnila. Yuko stále naštvaná začne sloužit králi Kou, který rozkázal Nakajimu zabít. Hlavní hrdinka se snaží vyváznout protože každý koho v té cizí zemi potkala ji chtěl zatím zradit, k tomu ještě se Asama zřítí ze skály a ona ho už nikdy neuvidí.
Nakajima nakonec náhodou potká krále jiné země a zjistí že ona je vyvolena aby byla královnou říše Kei. Ten druhý král jí pomůže svrhnout falenšou královnu která se za Nakajimu vydávala a dosadí ji na trůn, jo a vysvobodí Keikiho, protože byl zajat.
Dalších dvacet dílů jsou takové rozporu plné. Jo Yuko se stane dobrou a vrátí se na Zem. Pak jsou tam rozpitvávány různé příběhy obyvatel 12 království( 12 království je vlastně celá ta země Kei je jednou z nich), většinou to jsou buď lidé z Japonska kteří se do 12 království dostali náhodou nebo třeba jednoho chlapce který byl jakoby vícekrál jednoho z těch království a pak příběh dcery jednoho bývalého krále.
No ale soustředmě se na Nakajimu, stala se královnou Kei, ale nikdo ji neposlouchal, ministři ji brali jako loutkovou královnu. No tak vydala pár rozkazů a vydala se na tajnou cestu aby poznala své obyvatele,mezitím však několik ministrů za jejími zády vydají jejím jménem určité rozkazy.
Lidé se bouří padají hlavy, rebelové v čele se svou královnou(která si hraje na jednu z nich protože chování jejích ministrů se jí nelíbí. Nakonec se vyjeví jako královna a předejme zbytečnému vraždění tak, že se vyjeví jako královna Kei a pošle svou armádu domů. 40 díl končí velmi zajímavým proslovem, kde se vyjeví jako sebevědomá žena odhodlaná udělat své království úžasným.

UK8.png
rebelové zjištují že prostá holka co se vypracovala na vůdce je ve skutečnosti jejich nenáviděno-milovaná královna
uk18.png
tohle rande se Asamovi a Yuko trochu zvrtlo
uk17.png
Boring

uk9.png
Enki

UK3.png
chvilkoví král Hou

Click on the image for the answer!
Jo jenže je tam dalších pět dílů, což úplně podělali kdyby to končilo 40 bylo by to úžasné, takže na těch posledních pět nemám komt, stejně jsem se ani na ně vlastně nepodívala, ne pořádně.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 WattsCarrie24 WattsCarrie24 | E-mail | Web | 5. prosince 2011 v 21:27 | Reagovat

I think that to receive the <a href="http://goodfinance-blog.com/topics/personal-loans">personal loans</a> from banks you must present a great motivation. Nevertheless, one time I've got a consolidation loan, just because I wanted to buy a car.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama