Full metal alchemist

1. ledna 2011 v 21:38 | Xandra |  Anime :-p
Full Metal Alchemist

česky: Kovový alchymista

hlavní hrdinka: Alfons a Edvard Elrikovy
počet epizod:30(myslím)
druh: anime
žánr:zábavné, alchimistické
Moje hodnocení: 7 bodů ( minimální počet 1bod maximální počet 10)

,, Pokud něco chceš získat, musíš se taky něčeho vzdát" první zákon alchymie

Nad vesnicí se křižují blesky. V celém domě se ani živáčka nepohne, ale ve sklepě hoří svícny, dva malý chlapci si s úsměvem mumlají nějaká slova a při tom si křídou kreslí po zemi. Naposledy se po sobě s úsměvem podívají tlesknou o sebe rukama a ty položí na nakreslený pentagram. Kolem se rozhoří světlo, ale úsměvy na tvářích chlapců pohasínají.,, Něco je špatně!" Zvolá ten starší, ale už se nedá nic dělat.
Bratři Elricovy jsou sirotci, otec jim odešel když byli ještě miminka maminka jim umřela v raném věku, rozhodli se zasvětit svou duši alchymii. Chtějí provést lidskou transmutaci aby svou mmaku vrátili do života, ale nepovede se jim to ba co víc. Edvardovo tělo bylo vzato do podsvětí a jeho duše je uvázaná ve starém brnění a Al přišel o nohu a ruku když se snažit zachránit duši svého brášky.
Z Ala se stane Vládní alchymista, pes poslouchající příkazy ve vojensky vedeném státě. Společně putují po světe a hledají kámen mudrců, který by jim pomohl, jenže jejich cesty je dostnou jak do zábavních situacích a k novým přátelům, tak i k tomu že narazí na jednoho velmi nasraného Išbalana( jeden z mála co přežil vojenský útok na město Išbal) který chce zlikvidovat všechny alchymisty a pomstít svůj lid.
Nakonec s bratři Elrokovy setkávjaí se svým otcem a zjištujíí hroznou pravdu, kámen Mudrců může vytvořit jenom smrt tisíců a to se taky stane město Lior a jeho obyvatelé jsou další na řadě, mají kámen mudrců, ale jak si vrátí jejich těla?


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama