Ayashi No Ceres

1. ledna 2011 v 19:54 | Xandra |  Anime přesně pro NimuAyashi No Ceres

česky:Legenda o Ceres
hlavní hrdina: Aya(Ceres), Akim (Mikage)
počet epizod: 24
žánr: školní, romantický
Moje hodnocení: 6 bodů( minimální počet 1bod maximální počet 10)


Tenhle příběh mne naprosto uchvátil. Prolnutí minulého s přítomným takovým stylem je úchvatné.
Před dávnými časy(takhle nějak začínají pohádky :)), prostý rybář Mikagi sebral koupající se víle závoj. Tennyo uvízlá na pozemském světě si ho vzala.
Uběhly roky, Tennyo Mikagemu porodila dvě děti, jenže muž se stal posedlí svou mocí, mocí klanu jenž vytvořil. Z milého rybáře se stal vztekloun. Jendo ono dne to zašlo, až příliš daleko, Mikage zabila svého manžela a pomocí roucha vrátila se zpátky na nebesa. Její potomci jsou mezi námi dodnes.
Rod Mikage má své požehnání i prokletí, každá dívka jenž dosáhla věku 16 let je přepečlivě sledována, neboť jednou za čas vrátí se Tennyo se svou pomstou.
Aya a Akim Mikage jsou dvojčata . Jejich šestnácté narozeniny mají oslavit v rodinném kruhu. Jenže ouha, stal se problém místo příjemné party s postaršími lidmi se to v nepříjemné atmosféře tak nějak vyvrbilo, že na Ayku mířil nabitý revolver. Revolver držel v ruce její otec.
Překvapená dívka si nejdříve myslel, že je o vtip, jenže když pak její děda zabil jejího otce že nechtěl zabit ji a chtěl(ten děda) ji zastřelit sám, přestalo jí to jako zábava připadat.
Stalo se totiž toto. Aya má totiž ve svém těle uchovanou Ceres, což je duch té původní víly( pro ty co jsou zmateny té z druhého odstavce.)
Osud je sviňe to víme všeci. Takž v téhle chvíli ho hříčkou nepřekonatelných náhodn nenapadlo nic lepšího než aby se v Akim( dvojče Ayy) probudil dávný duch mikagiho. Prastarého tyrana zas nenapadne nic lepšího než usilovat o svou bývalou choť. No a teď to teprve začíná.


Ayashi No Ceres je velmi zajímavé anime, do kterého jsem se zamilovala. Víms ice jsem to vysvětlila spletitě, ale v konečném kontextu(jako když se na to díváte) je to úžasné. Strašně se mi to líbilo a až se na to kouknete, taky se do toho zamilujete. :)

Ke konci však. Anime je dost drsné, ke konci se sice Aye narodí dítě s klukem co jí chrání před její rodinou, ale nebojte se neskončí to dobře. Dívka totiž řekne(jo hádáte správně je jí 16 a čeká děcko) že jí zbývá už jen rok života. S dítětem se tam obnovuje její rod a hlavně však hrozba Ceres, hrozba nenávisti jedné víly, jenž chce zničit každého kdo má alespoň kapičku její krve.

Aya a Akim Mikage jsou dvojčata .

Bloncka je Aya, modrovláska Ceres
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama