Leden 2011

BECK Mongolian Chop Squad

1. ledna 2011 v 22:34 | Xandra |  Anime :-p
BECK Mongolian Chop Squad

překlad: GESTO Mongolská štípací skupina ( asi :-D nejsem překladatel )

hlavní hrdinka: Koyuki
počet epizod: 26
druh: anime
žánr: odpočinkové, hudební
Moje hodnocení: 5 bodů ( minimální počet 1bod maximální počet 10) mohlo to být víc ale kodnec jim to zkazil.

Koyuki je normální až příliš obyčejný chlapec který věčně nemá nic na práci. Dost mi připomíná mě. :-D Stane se že vstoupí do rokové kapely. Mají zajištěné místo v jednom klubu, kde každý pátek hrají. Jenže to jim nestačí, chtějí vyrazit do světa. Bohužel v Japonsku se neujmou, ale zaslechne je americký manažer a začne je v USA propagovat.
Jejich skupina se dostane na výsluní kvůli jednomu festivalu. Na jeden díl se rozpadnou, ale pak se zas dají dohromady a jedou do USA na turné.
Mno ten konec mě trochu zklamal jinak jsem se od toho nemohla odtrhnout, bylo to úžasné i když trochu prostoduché.
Koyuki ( kytara)

Maho( maskot chodí s Kyokem)Její brácha Kyusuke( kytara)


Taira (kytara)

Skip Beat

1. ledna 2011 v 22:32 | Xandra |  Anime na slabší chvilky :-D


Skip Beat

překlad: Skákat Tlouct

hlavní hrdinka: Kyoko Mogami
počet epizod: 26
žánr: funny, pomsta
druh: manga
Moje hodnocení: 7 bodů ( minimální počet 1bod maximální počet 10)

Kyoko je naprostý idiot. No nebo spíš má smůlu jak cosi. Když byla ještě děťátko její matka ji opustila a dala na výchovu k jedné rodině kde byl stejně starý chlapec jménem Shou Fuwa. Jako malá si vysnila místo kde by mohla být v klidu osamotě. Kde by si mohla poplakat a nikdo by ji nerušil. To místo našla a na tom místě našla jednoho zvláštního chlapce, který jí věnoval zvláštní modrý kámen.
Roky plynou.
Kyoko by měla být na výšce, ale místo toho má dvě nevýdělečná zaměstnání. Moc o sebe nedbá. Pořád se Tahá se Shouem, který jí ke konci střední požádal aby s ním odjela do města, on se chce stát slavným zpěvákem. Stará se o něj jako o svého syna, ale pravda je krutá. Jednoho dne ji Kyoko zjistí. Shou si ji vydržuje jen kvůli tomu aby mu posluhovala a teď když je konečně slavný může ji poslat domů.. Nevybuchne, vezme to klidně. Rozhodne se pomstít. Rozhodne se být slavnější než on.
Chce vstoupit do showbiznisu. Ostřihá si vlasy, obaarví se, změní šatník, už není tou domácí puťkou. Jenže to není tak snadné. První pokus se jí nepodaří, ale zato se seznámí s jedním ze současným idolů s Tsugurou Renem. Od první chvíle jí leze na nervy. Ren dokáže člověka vytočit.
Kyoko pracuje v jedné herecké agentuře a bohužel zde potkává i Rena, který se do ní tak trochu postupně zamilovává.
Nakonec konečně dostává vytoužneou roli Třetí hlavní postava ve znovu natáčeném seriálu. Herci kteří ho před dvaceti lety točili se na něm taky podílí. Kyoko tam hraje Miu dívku samotářskou na celý svět věčně nasranou a Ren tam hraje hlavní mužskou postavu.
Jenže Ren( idol Japonska a co víc ve svých 21 letech nikdy nezamilován) se nedokáže vsáknout do své role zamilovaného profesora. Jenže nakonec zjistí že je zamilovaný do Kyoko a zjistí jak utvořit svou postavu.
A Shou ten je nasraný protože Kyokina hvězda závratně stoupá.

P.S.- Modlím se za druhou sériiKeykoKeyko hrající anděla jenž se změní v ďábla
Keyko a RenKeyko a SchuoKeyko RenJejí podobySchouoStará láska nerezaví, co :-DI to se může státStarsKeyko má stylVše jednou končí

Zombie LoAD

1. ledna 2011 v 22:26 | Xandra |  Anim pro Xandru

Zombie LoAD

česky: Půjčka zombie

hlavní hrdina:Michiru, Chika, Shito
počet epizod:11
žánr: dark fantasy, funny, lehounce Ečči
Moje hodnocení: 5 bodů ( minimální počet 1bod maximální počet 10)

Tak na tohle anime sem narazila fakt totálně náhodou. Zrovna jsem šokovaně zjistila že anime na které se dívám má 128 dílů a já jsem teprve u 24( pro nezasvěcené myslím Kapitána Tsubasu) stěžovala jsem si na to kamarádce, které to asi lezlo na nervy protože anime zrovna moc nemusí. Poslala mi jednu stránku kde bylo hooooodně anime :-D Mno a tak jsem si vybrala to úplně dole a začala se na něj dívat.
Příběh je o středoškolačce Michiru, kterou její kamarádky vždycky pošlou aby jim šla koupit oběd, tak trochu jí i tyranizují. Dokonce jí i kradou brýle, ale to Michiru nesnáší protože pak vidí to...
Michiru je sirotek její rodiče zemřeli když byla malá, od té doby žije u tety a strýce, kteří ji ale moc zrovna nemusí. Když si Michiru sundá brýle tak vidí na krku lidí kroužky. Od světle červené až po černou. Když má někdo kroužek černý buď brzy umře nebo už je zombie.
Jednoho dne když se vrací později ze školy tak omylem potká dva kluky Chika a Shiteho, pánové jsou zombie, ale ty dobré. Oni totiž mají pověření lovit další zombie které tu jsou ilegálně. Za každou zombie dostanou zaplaceno a když budou mít dost peněz budou se moct vyplatit ze smrti(jejich život byl zkrácen autonehodou). Takže v Michiru uvidí příležitost. Zatáhnou jí do svých praktik a čirou náhodou Michiru akosi zatřepe bačkorami.
Pak už je to jednoduché. Michiru zemře, oni ji oživí. Michiru vezmou do týmu a spolu s ní zabíjí zombie.


Hlavní partaShitoChikaMichiruPo šichtěPartičkaFight foreverZahraješ si semnou karty, prosím.Přátelství :-DLike vampire knight.

Mix


City

Full moon wo Sagashite

1. ledna 2011 v 22:21 | Xandra |  Anime na slabší chvilky :-D

Full moon wo Sagashite


hlavní hrdinka: Kouyama Mitsuki a dva shinigami Meroko a Takuto
počet epizod: 52
druh: anime
žánr: odpočinkové, hudební, až přehnaně sladké
Moje hodnocení: 4 bodů ( minimální počet 1bod maximální počet 10)

Mitsuki je sirotek a bydlí u své jediné žijící příbuzné, babičky. Jenže ta je trochu staromodni a nemá svou vnučku ráda za a) nevzešla z manželského lože za b) strašně jí připomíná její dceru.
Mitsuki tedy bydlí v nejzazší části domu a s babčou se setkává jen u jídla a při návštěvách lékaře. Mitsuki má totiž ošklivou nemoc krku a musí se podrobit operaci.
Zrovna se vzpamatovává z této hrozné zprávy když jí do pokoje skrz stěnu vlezou dvě postavy. Takuto a Meroko dva bohové smrti, kteří Mitsuki oznámí že pokud nepůjde na operaci zbývá jí rok života, ale pokud půjde už nebude pravděpodobně nikdy mluvit.
Mitsuki se tedy rozhodne pokud má zemřít bude užívat každou chvíli a to co z celého srdce touží, to co chce nejvíc je zpívat.
Tatsuki se jí rozhodne pomoci a lehkým kouzle jí ze 14 leté hnědovlásky promění na 16letou blondýnu. Myslí si že Mitsuki selže, ale opak je pravdou dívka zdědila po svých rodičích hudební talent a její hlas je jako hlas anděla.
Pomineme-li pár vedlejších odboček v dějové linii dopadne to asi takhle. Mitsuki se ujme stane se japonským pěveckým idolem a každý její písně miluje pozná hodně kamarádů a dokonce jí její babička pustí do svého srdce atu nastává ošidná doba. Rok uplynul a Mitsuki musí na operaci veřejností se šíří otázka.
Kam se poděla Full Moon záhadná blonďatá zpěvačka.

A můj názor? Anime se mi líbilo, sice bylo docela dlouhé a některé části se napínali až přehnaně ale písně byli dobré( i když sladké) a hlavní děj se tady dal :-DMmitsuki, Merko, TakutoTatsuko s Meroko


Meroko jako Full Moon


Full Moon a TatsukoKiddy Grade

1. ledna 2011 v 21:40 | Xandra |  Anim pro Xandru
Kiddy Grade

česky: Dívčí Četa( i když se tam hojně vyskytují i kluci)

hlavní hrdinka: Eclair(světlo) a Lumiere(blesk)
počet epizod: 24
druh: anime
žánr:nejlepší, úžasné, sci-fi, bojové, lehce magic
Moje hodnocení: 10 bodů ( minimální počet 1bod maximální počet 10)

Tohle je mezi top 5 best anime na mém listě. Je úplně nejlepší jedno z prvních co jsem viděla a stejně jsem si ho zamilovala , je to můj sentiment. Když už se nevzhlížím v princeznám proč si nevzít za vzor třeba Eclair.
Lidstvo se už dávno rozšířilo po celém vesmíru. Mezigalaktické cestování je denně v kurzu a s ním přichází i mezigalaktick zločin. Vesmírným policajtem se stal G.O.T.T- galaktická organizace trhů a tarifů. V jejímž cele stojí tvrdá a spravedlivá Eclipse, bohužel její ruce jsou mnohdy svázané zabedněnou vládou, kterou tajně ovládají Nowlesané- čistokrevní potomci matky Země.
Obě dívky patří k tzv. ES agentkám, oddělění jejíž členové mají určitou moc, k níž patří i schopnost přenášet svou duši do jiných těl.
Eclaier je 16 letá dívka a Lumier může být sotva 12. Obě pracují na recepci, ale zároveň se vydávají na mise, které mají mnohdy zachránit i celé světy. Starší z dívek je dost najivní a citliá osoba, její zbraní je rtěnka, kterou vždy napíše své jméno a bičem jenž z písmen vznikne uzemní protivníky. Její smysl pro humor je někdy až k popukání a jak říká Lumier nedokáže se chovat jako dáma. Mladší dívka je spíše rozvážná a učená miluje dobré víno(skutečně jí je 12) a dokáže svůj mozek napojit na počítač a ovládat elektronické hračky.
Eclaier se začínají zdávat ošklivé sny, psotupem času zjistí že to je její ne příliš hezká minulost kdy si nebrala servítky a sháněla lidské skalpy jako kuličky. Nakonec zjistí že za tím jak se chovala stojí G.O.T.T., který jí nechal vymazat vzpomínky. No tak se s Lumier rozhodne udělat ze své mateřské firmy kůlničku na dřívy, ale něco se zvrtne. Zabijí je. Další dvě členky Es Alv a Dvergr se začnou vydávat za ně a nehrají za stranu dobra, a v tu se objeví obě naše hrdinky a vše se obrátí k dobrému.
Es členové Eoin a Aoh

Full metal alchemist

1. ledna 2011 v 21:38 | Xandra |  Anime :-p
Full Metal Alchemist

česky: Kovový alchymista

hlavní hrdinka: Alfons a Edvard Elrikovy
počet epizod:30(myslím)
druh: anime
žánr:zábavné, alchimistické
Moje hodnocení: 7 bodů ( minimální počet 1bod maximální počet 10)

,, Pokud něco chceš získat, musíš se taky něčeho vzdát" první zákon alchymie

Nad vesnicí se křižují blesky. V celém domě se ani živáčka nepohne, ale ve sklepě hoří svícny, dva malý chlapci si s úsměvem mumlají nějaká slova a při tom si křídou kreslí po zemi. Naposledy se po sobě s úsměvem podívají tlesknou o sebe rukama a ty položí na nakreslený pentagram. Kolem se rozhoří světlo, ale úsměvy na tvářích chlapců pohasínají.,, Něco je špatně!" Zvolá ten starší, ale už se nedá nic dělat.
Bratři Elricovy jsou sirotci, otec jim odešel když byli ještě miminka maminka jim umřela v raném věku, rozhodli se zasvětit svou duši alchymii. Chtějí provést lidskou transmutaci aby svou mmaku vrátili do života, ale nepovede se jim to ba co víc. Edvardovo tělo bylo vzato do podsvětí a jeho duše je uvázaná ve starém brnění a Al přišel o nohu a ruku když se snažit zachránit duši svého brášky.
Z Ala se stane Vládní alchymista, pes poslouchající příkazy ve vojensky vedeném státě. Společně putují po světe a hledají kámen mudrců, který by jim pomohl, jenže jejich cesty je dostnou jak do zábavních situacích a k novým přátelům, tak i k tomu že narazí na jednoho velmi nasraného Išbalana( jeden z mála co přežil vojenský útok na město Išbal) který chce zlikvidovat všechny alchymisty a pomstít svůj lid.
Nakonec s bratři Elrokovy setkávjaí se svým otcem a zjištujíí hroznou pravdu, kámen Mudrců může vytvořit jenom smrt tisíců a to se taky stane město Lior a jeho obyvatelé jsou další na řadě, mají kámen mudrců, ale jak si vrátí jejich těla?Nabaru no Ou

1. ledna 2011 v 21:33 | Xandra |  Anime :-p
Nabaru no Ou

česky: nevím
Hlavní hrdina: Rokujo Miharu
počet epizod: 26
žánr: funny, školní(lehouuunce), nadpřirozeno, ninžové
moje hodnocení: 5 bodů( max 10 min. 1)


Tak sice jsem sehnala jen 13 dílů, ale musím uznat jednu věc. Chvílemi se to až velmi nehorázně podobá Narutovi( kdo to anime nezná jakoby nežil- anime bez konce).
Je to krásně nakresleno, kvůli tomu obrazu sem se na to začala dívat
Nutno ale uznat že to tam dokázali krásně zahladit.

Miharu je obyčejný středoškolák( POZOR ZMĚNA-alias jako obvykle), který žije se svou babičkou. Jenže ona to zas taká pravda není, uvnitř našeho milého Mihary je schováno velké tajemství Schinra Banshou, které dokáže splnit přání tomu kdo ho dostane a když je Miharu vržen do světa ninžů lačnících po vyplnění svých snů je jasné že ho nikdo nenechá na pokoji. Ze začátku mu v tom pomáhá jeho učitel ninža- který nedokáže nikoho zabít, jeho spolužák Kouichiro- ninža sotva plnoletý ale chladnokrevně zastřelí dospělého muže bez jediné slzičky a nakonec Schimizu holka samuraj která chce Miharu a jeho moc využít aby pomstila své rodiče a celý klan tím že zabije svého bratra( nepřipomíná vám to něco).
Miharu se setkává s tajemným Yoitem, zabijákem jehož největší přání je aby se nikdy nenarodil. A přidá se k němu...

A jak to dopadlo to se podívejte samy to nevím ani já, ale bylo to dobré anime a je mi líto že nevím jak dopadlo, ale srdce mi z něho neskotačilo tolik abyhc se na zbytek dívala ve španělštině takže sory lidi.

Jo a Miharu je občas dost dobrý hajzl, dokonce větší jak já, když něco pronese a pak nahodí svůj ďábelský obličejík a na zádech má netopýří křídla tak je to the best.Nabari no ou

Nabari no ou

Raikou Higabana
Yote( v čepici) a Yukimi


past behind us


all of us


Mizakux/1999

1. ledna 2011 v 21:06 | Xandra |  Anim pro Xandru

x/1999


česky: no to by mně zajímalo jak byste to chtěli překládat
Hlavní hrdina: Kamui
počet epizod: 24
žánr:dark fantasy tipla bych
moje hodnocení: 7 bodů( max 10 min. 1)

Anime je to zajímavé. Sice opening a ending jsou na nic, ale pár vteřin před začátkem endingu když je ke konci dramatická chvilka tak je tam takové hezké ale fakt ten hudební kousek trvá jen deset vteřin ani ne.
Měla bych jisté výhrady ke kresbě, JE SKVĚLÁ. Sice ty postavy mají občas dost ostré rysy, ale je to nakresleno výborně, rozhodně lepší než to obvyklé muci muci, vytřeštěné oči.

K příběhu:

No ten je zajímaví. Existuje jistý kluk Kamui, který je předurčen jako budoucnost světa. Pokud se přidá k Drakům nebe svět bude pokračovat tak jak je teď vlastně se nestane nic zásadního, ale pokud se přidá k Andělům země bude revoluce. Andělé se vzbouří proti lidem a jejich skoro totálním vypleněním obrodí čistotu pozemské rasy( nebo něco takového).
Jenže náš Kamui se ač zpočátku se choval nepřátelský nakonec řekne že chce žít v budoucnosti která by byla nejlepší pro Kotori (dívku, kterou miluje) a Fumu( Kotori brácha a Kamuiho nejlepší kámoš.) Jenže to je ten problém.
Ony jsou ty budoucnosti 2. Jakmile si ten praví Kamui vybral svou budoucnost jako Drak nebes, jeho hvězdné dvojče se probudilo- to byl ten zlý Kamui který byl povinen zaplnit to prázdné místo u Andělů země a čirou náhodou Kamuiho hvězdné dvojče je Fuma.
A nastanou boje. Obě strany proti sobě vedou různé přestřelky. Ptáte se jak obyvatelé Tokia( zmínila jsem že tam se to celé odehrává) jsou ochránění proti různým výbuchům a zničeným budovám- jednoduše. Každý z nich má svou bariéru- jedna je tvaru hvězdy- další tvaru kole- pak čtverec atd..Jakmile skončí boj dotyčný vtáhne bariéru do sebe a jako by se vlastně nic nestalo.
Musím říct že tu jsou docela zajímavé dvojice.
Sorata a Arassi
Sorata je mnich, jehož osudem je bojovat na straně Kamuiho, ale bylo mu předurčeno, aby pložil život za dívku kterou miluje. No oni se do sebe zabouchnou, ale Arassi nebude chtít, aby zemřel a tak se dá na stranu zlých, aby on neumřel když ji bude chránit, ale stejně nakonec za ni položí život.( Dost dojemná scéna- skoro sem bulela)

NO a i další ale to je jedno to poznáte sami.

Ke konci jsem to trochu nepobrala. Náš Kamui byl probodnut mečem ale přiložil Fumovi ruku na srdce a řekne že vyhrál protože on bude navždy žít v jeho srdci. No pak si udělal bariéru a asi se rozprsknul na milion hvězdiček aspoň se mi zdálo a Fuma ten byl nakonec hodnej.


Kamuikamui a FumoKawaiZase ti dva fešáci :)

Draci nebes a Andělé země:

Arashi a SorataKare Kano

1. ledna 2011 v 21:02 | Xandra |  Anime na slabší chvilky :-D
Kare Kano

česky: On a Ona
hlavní hrdina:Arima a Yukino
počet epizod: 24 dílů
žánr: školní, ROMANTIC,
Moje hodnocení: 7 bodů( miminálně 1 bod maximálně 10 bodů)

Vždy když vidím jen obrázek z tohoto anime dostanu strašně hnusnou chuť se učit.(Hrůza co.) Neodkážu si pomoci ale při tomto sentimentálním školním anime o dvou zamilovaných se moje černá duše metalistky rozplývá a kamenné srdce roztává.( Blbá puberta). Kravina vím, ale neříkejte že by to nebylo hezké se tak pitomě zamilovat. Najít někoho kdo vám rozumí, kdo vás má rád zvláště pro vaše chyby. Dokonce mě to skoro rozbrečelo. Sice mě VYTOČILO že jsem to celé před rokem viděla s čínskými titulkami( já jsem fakt blbec), ale když jsem to konečně našla v anglině tak jsem některé díly nemohla naprosto najít!!!
Je to nakreslené na mě docela ostře, ale hudba je tam úžasná, zvlášť to při zpomalených scénách, nebo jak se něco stane a to musíte vidět. Nevím jestli je to pozdní hodinou, smutkem z blížícího se konce prázdnin nebo prostě tím příběhem, ale naprosto mě to dostalo.

Celé je to vlastně o Yukino Miyazawa a Soichirovi Arima. Yukino chce být nejlepší tak se snaží ze všech sil studuje, jako o život, obléká se hezky a hraje si na perfektní holčičku. Jenže není nejlepší je až na druhém místě( vždy na druhém místě to už jsem jednou v anime slyšela), proto s Arimem bojuje. Jendou se jí ale mladík přizná že ji miluje....
Yukino je ve škole možná perfektní, ale doma už taková není, doma dá spíš na pohodlí a tak se stane že jendou jí Arima navštíví a ona nevypadá jako princeznička. Arima ji začne vydírat že odhalí její pravou tvář když mu nebude pomáhat. Tak tedy souhlasí.
Už toho má dost, odkáže ho do patřičných mezích a chce odejít, ale Arima jí chytne za rameno a zeptá se.,, Proč jste tak naštvaná slečno Miyazawa." No ona chce aby jí pustil, ale znáte kluky nechce, tak mu jednoduše vrazí pořádnou facku a rozběhne se chodbou pryč, když tak utíká a přemýšlí o tom co udělala, náhle zaslechne ozvěnu kroků které nepatří jí. TEN CVOK ZA NÍ UTÍKÁ. Stejně si pak vyznají lásku.
Je to prostě krásné anime s několika vsuvkama příběhu kamarádi Yukini. Docela jsem hleděla když Arima odjel na mistrovství v kendu a když s evrátil zdálo se že se jejich vztah rozpadne ale nakonec se o mnoho víc upevnil.
Kare Kano Wallpapers

Happy romance Ahoy!

Kare Kano


His and Her Circumstances A.K.A. Kare Kano


A comedic moment in His and Her Circumstances

Karin

1. ledna 2011 v 20:54 | Xandra |  Anime :-p

Karin

česky: Karin
hlavní hrdina: Karin a Kenta
počet epizod: 24 dílů
žánr: školní, funny, upírské
Moje hodnocení: 4 body( miminálně 1 bod maximálně 10 bodů)

Plíží se nocí zaslechnete lehký šelest a než stihnete utéct... jeho oči, dvě zářící světýlka zpoza kápě, pak jen cítíte lehké kousnuí na krku a...

Tak o tom tohle anime rozhodně není. Karin je naprosto normální upírka s normální správnácky upírskou rodinnkou. Taťka který by ji z lásky nechal zamčenou doma, mamčca jí pořád mlátí papučí, starší bratr Ren by jí nejradši vymixoval mozek z hlavy a mladší sestra Anju by chtěla navždy zůstat pod jejímy křídly.

Karin ale není jen tak ledajaká upírka ona je divná. Místo toho aby jako každý normální správný upír lidem krev sála, ona jim krev dává, jenže ještě častěji se jí stává, že když je ve stresu ppostě jí vybuchne nos a kolem ní je krve že by se za to nemuseli stydět ani oběti hrdelní vraždy.
No protože jí nevadí světlo tak normálně chodí do školy a tam jednoho dne potká Kenta. Nejdřív jí z něho vybuchuje nos, ale pak se spřátelí a nakonec se to přerodí v takovou tu lásku.
Je tu hodně zajímavých scén třeba Karinina babča, bláznivý lovci upírů, kluk co tvrdí že Karin je jeho dívka snů a dolízá za ní jak žížala za zemí a spol.
Nejvíc pobaví jak se Anju vzdá svého upířího dětství a tím i svého nejlepšího přítele(kouzly oživlého plyšáka) aby byla Karin s Kentem šťastná. Ren naopak Kenta překecá ať pustí Karin k vodě, že jí bude líp s rodinou, no co vy na too.

Ke konci je tam ale hodně krve takže slabší povahy by to nemuseli snést, nejvíc mě ale naštvalo že i když jsem se v předposledním díle dočkala čtyřnásobné vraždy(KONEČNĚ!!) pak ti chytráci museli v psoledním díle ožít( ty filmové recepty na nesmrtelnost a dobré konce už mě lezou krkem)
Jinak to bylo hhezké anime k pobavení tak si ho užijte. JÁ to bouhužel viděla s blbým zvukem takže to jim minimálně eden bod strhlo.

P.S- ta recenze byla původně o hodně lepší ale ten ***** komp se sekl a neuložilo se to a tak se musíte spokojit s tímto.
Menší nehoda(vybuchl jí nos)

Chibi Vampire Anju
Anju a její best friend

Ren da man
Ren sbalí každou holku

Granny Vampire Elda
Karinina babča


Big Sister preview
Karin a Anju

Víš Kento já no jsem upír.

Karin and Ren preview
Karin a Ren

nakonec šťastný konec